12. ročník konference
Dny kogenerace
22-23.10.2019

Dopady nevypsání podpory POZE pro obor vysoce účinné kombinované výroby elektřiny a tepla s výkonem do 5 MW

Tisková zpráva COGEN Czech

Pokud nedojde k vyřešení současné situace týkající se podpory všech podporovaných zdrojů energie (POZE), bude to pro segment malé kogenerace znamenat zastavení provozu většiny kogeneračních jednotek spalujících zemní plyn. 

Připomínka k návrhu cenového rozhodnutí

COGEN Czech odeslal 6. listopadu 2015 Energetickému regulačnímu úřadu připomínku k návrhu cenového rozhodnutí, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie. Text připomínky je dostupný po přihlášení v sekci pro členy. 

Dny kogenerace 2015 - program a přihláška

Právě jsme dokončili přípravu programu letošní konference Dny kogenerace 2015, která se koná ve dnech 13. a 14. října 2015 v Aquapalace hotelu v Čestlicích u Prahy. Zájemci o účast na konferenci se mohou přihlásit on-line. Pro objednání ubytování v místě konání akce můžete využít tento formulář. 

Pozvánka na veletrh For Arch

V areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 15. do 19. září 2015 konat již šestadvacátý ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, a to včetně souběžně probíhajících veletrhů FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & WATER. 

Dny kogenerace 2015 se blíží

Podzimní konference Dny kogenerace se pomalu blíží. V brzké době zveřejníme konkrétní program. Prozatím jen ochutnávka toho, na co se můžete těšit:

  • Jaká bude role kogenerace v energetické budoucnosti
  • Jaké změny přinese novela Energetického zákona a Zákona o podporovaných zdrojích
  • Zda a jak se změní podmínky podpory vysoce účinné kogenerace v dalším regulačním období
  • Jak se bude dále měnit energetická situace a regulace v Německu
  • Praktické příklady zvyšování energetické efektivity

Nezapomeňte sledovat náš web. 

Dny kogenerace 2015 - první oznámení


Tradiční podzimní konference Dny kogenerace se bude letos konat 13. - 14. října 2015 v Aquapalace hotelu v Čestlicích u Prahy. Letošní Dny kogenerace budou zaměřeny především na tato témata:

  • Novela Energetického zákona a Zákona o podporovaných zdrojích energie
  • Potenciál pro KVET - jak dál?
  • Podmínky podpory vysoce účinné kogenerace
  • Net metering v ČR - uskutečnitelný sen?
  • Zajímavé příklady zvyšování energetické efektivity

Poznamenejte si Dny kogenerace 2015 do svého diáře již nyní. 

Nové referenční hodnoty pro oddělenou výrobu elektřiny a tepla

Evopská komise uvolnila návrh referenčních hodnot pro oddělenou výrobu elektřiny a tepla. Tyto hodnoty jsou využívány pro výpočet úspory primární energie, tedy posouzení, zda kogenerační jednotka pracuje v režimu vysoce účinné kombinované výroby.  

Plán rozvoje kogenerace pro Českou republiku

3. prosince 2014 byl publikován konkrétní cíl budoucího rozvoje vysoce účinné kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET) v České republice. Tento cíl vznikl na základě diskuse a výměny informací s národními odborníky na energetiku v rámci Evropou financovaného projektu CODE2 . KVET může pokrýt více než 25 % koncové spotřeby elektřiny a stát se díky vysoce efektivnímu využití fosilních a obnovitelných zdrojů pilířem udržitelných dodávek elektřiny a tepla v České republice.

Zobrazit Plán rozvoje kogenerace pro ČR (shrnutí  v češtině). 

Cenové rozhodnutí pro rok 2015

V Energetickém regulačním věstníku vyšlo 12. listopadu 2014 Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje v roce 2015. Oproti původnímu návrhu cenového rozhodnutí došlo k navýšení zeleného bonusu o 30 Kč/MWh pro vysokoúčinné výrobny KVET do 5 MWe, a to z důvodu poklesu cen silové elektřiny. Prohlédněte si tento věstník. 

Návrh cenového rozhodnutí ERÚ pro rok 2015

Energetický regulační úřad zveřejnil návrh cenového rozhodnutí pro rok 2015, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie. Do 26. října 2014 je možno k tomuto návrhu zasílat připomínky. Prohlédnout návrh cenového rozhodnutí. 
Navštivte:

ERÚ       CODE PROJECT

COGEN Czech je členem:

COGEN EUROPE


SVAZ MODERNÍ ENERGETIKY


ČESKÝ PLYNÁRENSKÝ SVAZ


Asociace energetických manažerů WADE - World Alliance for Decentralized Energy

Vstup pro členy:

Jméno:
Heslo:

Zapamatovat přihlášení