12. ročník konference
Dny kogenerace
22-23.10.2019

Seminář k výkaznictví KVET

Vzhledem k zahájení povinnosti vykazovat údaje o provozu a výrobě KVET podle požadavků nové legislativy jsme pro provozovatele kogeneračních jednotek připravili seminář, na kterém získají potřebné informace a budou mít příležitost konzultovat podrobnosti pro práci s výkazy. Seminář se koná v úterý 29. ledna 2013 v kongresovém centru Floret v Průhonicích. Stáhněte si program a přihlášku. 

Nový výkonný ředitel COGEN Czech

Novým výkonným ředitelem sdružení COGEN Czech byl jmenován Ing. Tomáš Bičák. Bližší informace si můžete přečíst v tiskové zprávě. 

Cenové rozhodnutí pro rok 2013

26. listopadu vydal Energetický regulační úřad cenové rohodnutí 4/2012, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje. Stahujte zde. 

Směrnice o energetické účinnosti

14. listpadu 2012 byla v Úředním věstníku Evropské unie publikována Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2012/27/EU o energetické účinnosti. Směrnici si můžete stáhnout v sekci Dokumenty ke stažení nebo přímo zde. 

Studie KPMG pro COGEN Czech

Sdružení COGEN Czech si v letošním roce nechalo od renomované mezinárodní poradenské společnosti KPMG zpracovat studii Status vysoce účinné KVET malého výkonu v České republice. Stáhněte si manažerské shrnutí studie. Budete-li mít zájem o celou studii, kontaktujte prosím Olgu Solaříkovou na adrese solarikova@cogen.cz. Pro členy COGEN Czech je studie k dispozici zdarma, pro nečleny je její poskytnutí zpoplatněno. 

Dny kogenerace 2012

Dovolujeme si vás informovat, že letošní ročník tradiční podzimní konference Dny kogenerace se bude konat 16. a 17. října 2012 v Aquapalace hotelu Prague v Čestlicích u Prahy. V současné době se upřesňuje program konference, který by měl být k dispozici v průběhu srpna. 

Cenové rozhodnutí pro rok 2012

Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu č. 7/2011 ze dne 23. listopadu 2011, kterým se stanovuje podpora pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů energie, kombinované výroby elektřiny a tepla a druhotných energetických zdrojů si můžete stáhnout v sekci Dokumenty ke stažení. 

Tisková zpráva COGEN Europe

Nejnovější tiskovou zprávu COGEN Europe z 27. května 2011 si můžete přečíst (v angličtině) zde. 

Distribuční ceny zemního plynu

16. března 2011 uspořádal COGEN Czech diskusní odpoledne se zástupci Energetického regulačního úřadu na téma stanovování výše distribučních cen zemního plynu.  Tato akce byla iniciována provozovateli malých a středních zdrojů CZT a jejich zájmem zjistit, zda a jak ovlivňuje velikost odběru ZP cenu distribučních poplatků. Ing. Josef Fiřt  a ing. Blahoslav Němeček seznámili celkem 30 účastníků setkání s metodikou stanovení distribučních cen plynu a v široké diskuzi odpovídali na další dotazy, související s touto problematikou.

COGEN Czech uvítá podněty členů sdružení i široké odborné veřejnosti na uspořádání obdobných odborných setkání.

  

Výroční konference COGEN Europe

Výroční konference COGEN Europe se letos koná 24. března 2011 v Bruselu. Bližší informace, program a přihláška jsou ke stažení zde. Navštívit můžete také internetové stránky COGEN Europe s podrobnějšími informacemi o konferenci. 
Navštivte:

ERÚ       CODE PROJECT

COGEN Czech je členem:

COGEN EUROPE


SVAZ MODERNÍ ENERGETIKY


ČESKÝ PLYNÁRENSKÝ SVAZ


Asociace energetických manažerů WADE - World Alliance for Decentralized Energy

Vstup pro členy:

Jméno:
Heslo:

Zapamatovat přihlášení