Nové výkupní ceny elektřiny

Energetický regulační úřad vydal 29. listopadu 2004 cenové rozhodnutí č. 10/2004, kterým se stanovují ceny elektřiny a souvisejících služeb. Text cenového rozhodnutí si můžete stáhnout ze sekce Dokumenty ke stažení.


 

Seminář Využití bioplynu pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla

Sdružení COGEN Czech pořádá 2.11.2004 seminář na téma Využití bioplynu pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla. Seminář je určen všem zájemcům o energetické využití bioplynu, především pracovníkům v zemědělství, v čistírnách odpadních vod a na skládkách komunálních odpadů. Seminář je prakticky zaměřen a účastníci se na něm doví, jak naše země podporuje výrobu elektřiny z bioplynu, jak se staví bioplynové stanice, jaké jsou výhody kombinované výroby elektřiny a tepla v případě využití bioplynu a jaké zkušenosti mají konkrétní provozovatelé... Celý článek naleznete zde.


 

Obavy z povolenek emisí jsou zbytečné

5. srpna 2004 vyšel v Hospodářských novinách článek předsedy sdružení COGEN Czech, ing. Josefa Jelečka, který reagoval na současné diskuse o přidělování povolenek k vypouštění emisí oxidu uhličitého. Přinášíme plné znění tohoto článku: Zdražení elektřiny, zavírání uhelných elektráren a nutnost elektřinu dovážet - to vše předvídají čeští průmyslníci a zejména energetici v článcích o systému přidělování povolenek k vypouštění emisí oxidu uhličitého podle národního alokačního plánu. Hrozba snižování výroby elektřiny a následného zvýšení jejího... Celý článek naleznete zde.


 
« Předchozí 1 3 6 7 8 9 10 Následující »
Navštivte:

ERÚ     COGEN EUROPE     CODE PROJECT

Reklama:

The Power of Heat

Vstup pro členy:

Jméno:
Heslo:

Zapamatovat přihlášení